• Bieżące informacje

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

•   Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. 21 marca nauczyciele i uczniowie, okazując solidarność osobom z Zespołem Downa i ich rodzinom, założyli kolorowe skarpetki nie do pary. W tym roku wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili również warsztaty, w czasie których dzieci pogłębiały swoją świadomość i uczyły się tolerancji i zrozumienia.

• ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

• Z radością informujemy, że Pani Jolanta Żmuda – nauczycielka języka polskiego oraz  Pani Mariola Pyzik – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, otrzymały Srebrne Krzyże Zasługi. Odznaczenia państwowe  przyznane za działalność na rzecz społeczności lokalnej wręczył, w imieniu Prezydenta RP, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy i pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor i pracownicy SP w Bukowie

• DZIEŃ LICZBY PI

14 marca klasa V obchodziła Dzień Liczby Pi.

Na początek, uczniowie skosztowali domowych ciasteczek, przygotowanych przez: Emilię Holewę, Annę Wilińską, Marię Wójtowicz i Hannę Zielińską oraz ciasta upieczonego przez Zofię Papież. Wypiekami zostali również poczęstowani wszyscy nauczyciele i panie z obsługi. Następnie cała klasa obejrzała prezentację oraz słuchała ciekawostek na temat liczby Pi. Po przerwie uczniowie poszli do przedszkola i do różnych klas, aby zaprezentować plakaty, opowiedzieć, czym jest liczba Pi oraz dlaczego jest ona tak ważna w matematyce, fizyce i geometrii. Na lekcji plastyki klasa wykonała prace pt. „Miasto Pi nocą”. Praca polegała na zamalowywaniu danej liczby kratek zgodnie z kolejnymi cyframi liczby Pi. Podczas zajęć wychowawczych, uczniowie podzielili się na grupy, w których wypisywali wyrazy zawierające cząstkę „pi”, np. pistacja.

Ten dzień był mile spędzony przez każdego.

• KONKURS RECYTATORSKI

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca

w GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM 2023.

TURNIEJ RECYTATORSKI

kategoria – uczniowie kl. 1 – 3 SP:

I miejsce – Aleksandra Surówka – kl. 2A

II miejsce – Michalina Zapała – kl. 3

III miejsce – Kamil Klimas – kl. 1

WYRÓŻNIENIE:

Julia Papież – kl. 2

kategoria – uczniowie kl. 4 – 6 SP:

I miejsce – Anna Wilińska – kl. 5

II miejsce – Witold Pietrzyk – kl. 5

– Liliana Ochniak – kl. 4

III miejsce – Karolina Cichy – kl. 5

– Kornelia Płonka – kl. 4

kategoria - uczniowie kl. 7 – 8 SP:

I miejsce – Alicja Cichy – kl. 8

II miejsce – Igor Bobek – kl. 8

III miejsce – Aleksandra Rządzik – kl. 8

Promocję do eliminacji powiatowych otrzymują laureaci miejsc I, II i III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PROTOKOL_OKR_GMINA_2023.pdf

• DZIEŃ OTWARTY

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. O. Kolberga w Bukowie

zaprasza na dzień otwarty

15 marca 2023 r. godz.: 16.15 – 17.00.

Kandydaci do grupy przedszkolnej będą mogli wziąć udział w zajęciach

pt.: „Witaj Wiosno!”, a uczniowie klasy pierwszej - „Nasze podróże”.

• TURNIEJ HALOWY PIŁKI NOŻNEJ

• W dniu 03.03.2023 reprezentanci naszej szkoły: Kasperowicz Wiktor, Kłyś Bartłomiej, Michalik Oskar, Papież Gabriel, Sonik Oskar, Strzeboński Jakub, udali się na turniej halowy piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Mogilanach.

W fazie grupowej rozegrali mecze ze szkołami w Libertowie, Gaju oraz Włosani. Wszystkie trzy mecze zakończyły się wygraną, co pozwoliło naszym zawodnikom zmierzyć się w finale. W drugiej grupie najlepsza okazała się szkoła z Lusiny. Ostatecznie drużyna z Bukowa zajęła 2. miejsce i wzbogaciła szkolną gablotę o nowy puchar i dyplom.

Marcin Mieszczak

• Nagłówek

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.